Kolejna partia żywności trafiła do skarszewskich rodzin

Najnowsze
Facebook
Twitter
Email
Print

8 ton produktów spożywczych, jeszcze przed świętami trafiło do ponad 1000 mieszkańców miasta i gminy Skarszewy. Żywność wydawana jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020. Koordynacją oraz wydawaniem żywności obecnie zajmują się członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Integracja na Plus w formie wolontariatu tzn. bezpłatnie.

Stowarzyszenie dystrybucją żywności zajmuje się od września 2017 roku. Od tego momentu zrealizowano w sumie 6 akcji wydawania żywności. Wsparcie które otrzymuje każdorazowo 1053 osoby z terenu miasta i gminy Skarszewy, to do tej pory 48 ton przekazanej żywności.

Warto dodać, że działania te nie ograniczają się tylko i wyłącznie do wydania odpowiedniej ilości produktów, to również działania administracyjne związane dokumentowaniem, rozliczaniem i sprawozdawczością, za które również odpowiada Stowarzyszenie.

Wsparcie trafia do rodzin które złożyły oświadczenie o ubieganiu się o pomoc żywnościową w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skarszewach.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.