Pierwsza pomoc w teorii i praktyce

Najnowsze
Facebook
Twitter
Email
Print

U Seniorów jak zwykle coś się dzieje.

Tym razem uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu nt. udzielania pierwszej  pomocy.

Przemiłe Panie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku,  pp. Sandra Pozorska i Anna Weyer przybliżyły nam wiedzę nt. działalności CPR obrazując to odpowiednimi slajdami. Dowiedzieliśmy się min. jak wygląda praca koordynatora, ratownika medycznego, jak przetwarzane są uzyskane informacje od wzywającego pomocy, w jaki sposób należy wezwać pomoc. Ponadto uświadomiono nam, do jakich zdarzeń należy wezwać  pomoc oraz w jaki sposób my możemy jej udzielić potrzebującemu.

Następnie mieliśmy możliwość pod czujnym okiem ratownika medycznego „udzielać pierwszej pomocy”(ćwiczenia na fantomie), z uwzględnieniem oceny stanu poszkodowanego i reanimacji w razie konieczności.

Szkolenie to, oprócz uzyskanej wiedzy, dodało nam odwagi i pewności siebie, że w chwili zagrożenia czyjegoś życia, nie spanikujemy, tylko spokojnie podejmiemy poszczególne działania ratujące życie.

Na koniec zostaliśmy mile zaskoczeni, albowiem sympatyczne Panie obdarowały nas wspaniałymi, praktycznymi upominkami. Otrzymaliśmy  ekologiczną siatkę , smycz, zagłówek, długopis i kamizelkę odblaskową. Te wszystkie gadżety z numerem powiadamiania ratunkowego – 112. Wierzymy, iż każdy Senior w chwili złego samopoczucia, bądź potrzeby udzielenia pomocy komuś  innemu,  będzie wiedział jak ją wezwać i jak jej udzielić.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego – bardzo ważnego szkolenia za życzliwość, otwartość serca i okazaną pomoc. Dziękujemy pp. Sandrze Pozorskiej, Annie Weyer, a nade wszystko Panu Justynowi Kamińskiemu Kierownikowi Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku za możliwość skorzystania z tak profesjonalnej wiedzy i doświadczenia.

GALERIA