I Igrzyska Sportowe Seniorów „Senioriada 2017”

Najnowsze
Facebook
Twitter
Email
Print

Seniorzy z „Wigora” sa zawsze otwarci na wszelkie inicjatywy.

Tym razem z wielką przyjemnością dołączyli do skarszewskich Seniorów, by wziąć udział w I-szych Igrzyskach Sportowych Seniorów ” Senioriada 2017″ w Morzeszczynie.

Sportowy duch towarzyszył Im już od pierwszej konkurencji, a było ich aż dziesięć. Po krótkiej rozgrzewce przystąpiono do rywalizacji w gronie siedmiu drużyn. Pierwszą konkurencją było przenoszenie za pomocą słomki drażetek pomiędzy dwoma talerzykami. Następnie poszczególne zespoły przenosiły za pomocą gąbki wodę z jednego naczynia do drugiego. Kolejną konkurencją był wyścig z balonami, który polegał na szybkim dobiegnięciu do krzesełka, siad na balonie tak, by pękł i powrót do kolejnego zawodnika.Ta konkurencja była niezwykle zacięta i żywiołowa. Dla rozładowania emocji kolejna konkurencja wymagała sprawności kulinarnych, a mianowicie rozbicia trzech jajek, oddzielenia żółtek od białek i ubicie piany tak, by można było odwrócić miskę nad głową. Oj działo się działo ! Po krótkiej przerwie na poczęstunek przystąpiono do dalszych rozgrywek. Tym razem zawodnicy mieli za zadanie z zawiązanymi oczami nakarmić się jogurtem. Niektórym wychodziło to wyjątkowo zabawnie – i oto chodziło! W kolejnej konkurencji 10 osób z każdej drużyny ścigało się z jajkami na łyżkach w obu rękach. Dobrze, że te jajka były gotowane ! Sporo śmiechu i radości dostarczyły kolejne zawody. „Wyścig przebierańców”, w którym każda z 10 osób w drużynie musiała ubrać na siebie przygotowaną odzież – koszulę, spódnicę, apaszkę i kapelusz. W tym stroju musiała przebiec 30 m, okrążyć pachołek, wrócić do miejsca składowania w/w odzieży i zdjąć te ubrania. Ta konkurencja podniosła poziom adrenaliny wszystkim uczestnikom. Nie mniej zabawna była konkurencja „Rajstopki na start”. 5 par z każdej drużyny na sygnał dobiegało do punktu z getrami i wkładali jedną nogę do nogawki – jedna osoba do lewej, a druga do prawej.Następnie trzeba było przebiec 30 m, okrążyć pachołek, wrócić do punktu początkowego, ściągnąć getry i „wypuścić” kolejnych zawodników. Dla uspokojenia podniosłej atmosfery, kolejna konkurencja była indywidualna na czas – kręcenie hula hop. Na zakończenie dwaj zawodnicy z każdej drużyny musieli pokonać tor przeszkód (slalom pomiędzy sześcioma pachołkami, przejście po linie położonej na ziemi, wejście do hula – hop i przełożenie go przez ciało, przejście pod poprzeczką, przejście przez tunel. Jedna z nich miała zawiązane oczy, a drugą była jej nawigacją tzn. musiała ją prowadzić wydając polecenia.

Oczywiście zwieńczeniem tak zaciętych rywalizacji były puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Bawiliśmy się świetnie !

Dziękujemy organizatorom tj. GOK oraz Klubowi Seniora w Morzeszczynie za profesjonalne przygotowanie tej imprezy, no i oczywiście za zaproszenie nas. Seniorzy z „Wigora” w Skarszewach. Pozdrawiamy!