Wyjazd integracyjno-edukacyjny

Najnowsze
Facebook
Twitter
Email
Print

Seniorzy z Wigora wraz z uczestnikami Centrum Integracji Społecznej i kadrą uczestniczyli w dniu 05.07.br. w wycieczce edukacyjno-integracyjnej. Odwiedzili Frank i Sumin. Humory dopisywały już od wejścia do autokaru. Przy akompaniamencie akordeonisty i przygotowanej muzyki biesiadnej wraz z tekstami piosenek śpiewaliśmy utwory z lat młodości. Podróż minęła bardzo szybko, gdyż ledwie się rozśpiewaliśmy,  a już trzeba było wysiadać. Frank przywitał nas odpowiednią do zwiedzania pogodą. Z wielkim zachwytem i podziwem oglądaliśmy repliki w pomniejszonej skali najpiękniejszych ogrodów polskich w ich rozwoju historycznym. Podziwialiśmy ogrody w stylu średniowiecznym z XV w., barokowo-angielskim z drugiej II poł. XVIII w., przy Pałacu Opatów w Oliwie, rokokowym z II poł. XVIII w. przy Pałacu Branickich w Białymstoku, barokowy z II poł. XVII w. przy rezydencji królewskiej Jana III Sobieskiego w Wilanowie i wiele, wiele innych.

Oprócz ogrodów historycznych podziwialiśmy także ogrody współczesne takie jak: ogród botaniczny typu bylinowego, ogród wiejski, wodny oraz ziół i innych ciekawych owoców, a także palmiarnię.

Mogliśmy też zakupić kwiaty, krzewy i inne pamiątki z tej niezapomnianej wycieczki.

Następnie udaliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego do Sumina. W zagrodzie p.p.Firgoń posililiśmy się przepysznym obiadem oraz kawą i drożdżówką. Korzystając z chwili wolnego czasu i oczywiście wspaniałego humoru, przeszliśmy na parkiet, gdzie zaczęły się tańce. Czas nieubłaganie mijał, więc trzeba było wracać do domu. Już planujemy kolejne wyjazdy. Oby tylko aura dopisała.

GALERIA